Ana Bogdan a fost invinsa de Eugenie Bouchard la Taipei

Joi, 01 Februarie 2018, ora 16:19
15935 citiri

Ana Bogdan a fost eliminata joi in turul doi al turneului de la Taipei.

Reprezentanta noastra, aflata pe locul 89 in ierarhia WTA, a fost invinsa greu de Eugenie Bouchard.

Tenismena din Canada, ajunsa pe locul 121 WTA, s-a impus dupa doua seturi foarte disputate, cu 7-5, 7-5.

Cele doua tenismene, aflate la prima confruntare directa, au oferit o partida spectaculoasa, cu multe breakuri.

Ana s-a luptat si a oferit un tenis foarte placut, insa a trebuit sa se recunoasca invinsa de fosta finalista de la Wimbledon, care a avut nevoie de 5 mingi de meci pentru a inchide jocul.

Pentru prezenta in turul doi la Taipei, Ana va fi recompensata cu 3.400 de dolari si 30 de puncte in ierarhia WTA.

Mai departe, in sferturi, Eugenie Bouchard o va intalni pe chinezoaica Wang Yafan.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Ana Bogdan si Eugenie Bouchard, din turul doi al turneului de la Taipei.

Ana Bogdan - Eugenie Bouchard 5-7, 5-7

16:17 - Ana mai salveaza o minge de meci, dar nu mai poate face nimic la cea de-a 5-a si Bouchard merge in sferturi la Taipei.

16:11 - Bouchard reuseste la randul ei breakul si va servi pentru a doua oara pentru castigarea intalnirii.

16:06 - Break facut de Ana si scorul devine 5-5.

16:01 - Ana salveaza trei mingi de meci, insa Bouchard urmeaza sa serveasca pentru castigarea meciului.

15:54 - Bouchard isi face serviciul si e la doar un game distanta de castigarea meciului.

15:50 - Break reusit de jucatoarea din Canada, care trece in avantaj si in acest set doi.

15:37 - Bouchard revine si egaleaza la 2.

15:27 - Ana incepe bine setul doi, cu serviciu facut si break.

15:17 - Eugenie Bouchard isi face serviciul la 0 si castiga primul set.

15:14 - Din nou break! Iar Bouchard va servi inca odata pentru castigarea primului set.

15:09 - Si avem parte de un nou break, al 4-lea consecutiv! Ana egaleaza la 5 si setul intra in 'prelungiri'.

15:05 - Bouchard raspunde cu un game castigat la 0 si va servi pentru castigarea primului set.

15:03 - Rebreak la 0 reusit de sportiva romana.

14:58 - Jucatoarea din Canada revine in avantaj, cu un break.

14:56 - Bouchard serveste slab, iar Ana reuseste breakul si egaleaza la 3.

14:51 - Reprezentanta noastra salveaza doua mingi de break si se apropie la 2-3.

14:43 - Ana are o minge de break, dar Bouchard revine si se distanteaza la 3-1.

14:37 - Break reusit de tenismena din Canada.

14:33 - Bouchard isi face serviciul si egaleaza la 1.

14:29 - Ana incepe excelent partida, cu un game castigat la 0, dupa doar un minut.

ora 14:28 - A inceput partida.

INFO: Ana Bogdan ocupa locul 89 in ierarhia WTA, in timp ce Eugenie Bouchard se afla pe pozitia 121.

INFO: Cele doua tenismene nu s-au mai intalnit pana acum

INFO: In primul tur, Ana a eliminat-o pe favorita numarul 1 a turneului, Peng Shuai, scor 6-4, 6-1. De partea cealalta, tenismena din Canada a trecut de Zhu Lin, cu 1-6, 7-5, 2-0, moment in care sportiva din China a abandonat.

Turneul de la Taipei, dotat cu premii in valoare totala de 250.000 de dolari, e programat in perioada 29 ianuarie - 4 februarie.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Ana Bogdan invinsa Bouchard, #LIVE Ana Bogdan Bouchard, #LIVE meci Ana Bogdan, #Ana Bogdan turneu Taipei , #meciuri