Decizie șocantă în tenis: semifinală decisă la ”masa verde”, în setul decisiv. Gestul rusului i-a scandalizat pe arbitri VIDEO

Vineri, 01 Martie 2024, ora 18:59
3505 citiri
Rublev a fost descalificat

Prima semifinală a turneului ATP de la Dubai, dintre rusul Andrei Rublev (5 ATP) și kazahul Alexander Bublik (22 ATP) s-a încheiat cu o decizie la ”masa verde”.

Astfel, la scorul 6-7, 7-6, 6-5 pentru Bublik, Rublev a avut o ieșire nervoasă la adresa arbitrilor de linie, reproșându-le o decizie cu care n-a fost de-acord.

Deși Rublev a susținut că nu le-a adresat injurii, oficialii partidei au luat decizia șocantă de a-l descalifica pe jucătorul rus

”Sunt în regulă să continui”, le-a spus Bublik arbitrilor, care și-au menținut decizia.

În finală, Bublik va evolua cu învingătorul meciului Daniil Medvedev - Ugo Humbert

Rusul din Top 10 ATP ajuns la 4 înfrângeri la rând a avut o criză de nervi nemaivăzută. Cum și-a distrus racheta VIDEO
Tenismenul rus Andrei Rublev (8 ATP) a făcut o criză de nervi după ce a suferit a patra înfrângere consecutivă în circuitul mondial. Andrei Rublev a fost eliminat în primul tur la...
Turneul lui Ion Țiriac de la București s-a ”golit” de vedete. Ce-au făcut românii
Trei nume importante, Stan Wawrinka, Denis Shapovalov şi Lorenzo Sonego, au părăsit turneul de tenis Ţiriac Open (ATP 250), dotat cu premii totale de 579.320 de euro, după ce au pierdut...