Decizie șocantă în tenis: semifinală decisă la ”masa verde”, în setul decisiv. Gestul rusului i-a scandalizat pe arbitri VIDEO

Vineri, 01 Martie 2024, ora 18:59
3505 citiri
Rublev a fost descalificat

Prima semifinală a turneului ATP de la Dubai, dintre rusul Andrei Rublev (5 ATP) și kazahul Alexander Bublik (22 ATP) s-a încheiat cu o decizie la ”masa verde”.

Astfel, la scorul 6-7, 7-6, 6-5 pentru Bublik, Rublev a avut o ieșire nervoasă la adresa arbitrilor de linie, reproșându-le o decizie cu care n-a fost de-acord.

Deși Rublev a susținut că nu le-a adresat injurii, oficialii partidei au luat decizia șocantă de a-l descalifica pe jucătorul rus

”Sunt în regulă să continui”, le-a spus Bublik arbitrilor, care și-au menținut decizia.

În finală, Bublik va evolua cu învingătorul meciului Daniil Medvedev - Ugo Humbert

Vești groaznice pentru românii atrași de vacanțe externe: Dispar zilele cu soare în destinații turistice de top
Un studiu realizat de către experții de la Institutul de Tehnologie din Massachusetts (MIT) din Statele Unite, publicat în Journal of Climate anunță vești groaznice pentru turiști, înclusiv...
Noua iubită a lui Arpad Paszkany, plimbată cu elicopterul prin Dubai: ”Când nu ai chef să iei mașina...” VIDEO
Milionarul Arpad Paszkany (52 de ani), fost patron la echipa de fotbal CFR Cluj, este într-o nouă relație, după ce a divorțat de femeia cu 20 de ani mai tânără cu care s-a căsătorit în...