Finală de Top 10 la ATP Bastad. Rusul care a făcut surpriza și a luat trofeul

Duminica, 23 Iulie 2023, ora 19:35
1655 citiri
Andrei Rublev

Rusul Andrei Rublev a câştigat duminică turneul ATP 250 Nordea Open, de la Bastad, în Suedia. În finală, Rublev l-a învins pe norvegianul Casper Ruud.

Andrei Rublev (25 de ani, nr. 7 ATP), favoritul numărul 2 al turneului, l-a învins pe norvegianul Casper Ruud (24 de ani, nr 4 ATP), favoritul numărul 1 al turneului.

După un meci care a avut durata de o oră şi 32 de minute. Rublev s-a impus în două seturi, scor 7-6 (3), 6-0, cucerind al doilea titlu din acest an, după turneul de la Monte Carlo.

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...