Gol fabulos marcat de Antonio Sefer. "Torpila" fostului rapidist a ridicat lumea în picioare VIDEO

Miercuri, 03 Ianuarie 2024, ora 04:19
2900 citiri
Antonio Sefer FOTO facebook

Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat pentru Hapoel Beer Sheva, care a învins-o pe Hapoel Hadera cu scorul de 2-0 (0-0), marţi seara, în deplasare, în etapa a 14-a a campionatului Israelului.

Sefer a deschis scorul în min. 50 cu un șut extraordinar, iar al doilea gol a fost înscris de Guy Badash în min. 67.

Gazdele au evoluat în zece oameni din min. 55, când a fost eliminat Niv Gotlieb.

Sefer, care a evoluat 71 de minute, are 4 goluri marcate în 14 partide, dar şi 6 pase decisive.

În clasament, Hapoel Beer Sheva ocupă locul al treilea, cu 21 de puncte (14 jocuri), devansată de Maccabi Tel Aviv, 34 puncte (12 jocuri), şi de Maccabi Haifa, 26 puncte (12 jocuri).

Daniel Niculae, urmărit penal în dosarul introducerii ilegale de materiale pirotehnice pe stadioane
Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti au extins urmărirea penală faţă de preşedintele FC Rapid, Daniel Niculae şi faţă de liderul galeriei echipei bucureştene,...
Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...