Argentina e în delir! Rezultat ”bombă” în primul sfert de finală la CM de rugby

Sambata, 14 Octombrie 2023, ora 20:05
7519 citiri
Argentina e în semifinale

Naționala de rugby a Argentinei s-a calificat sâmbătă în semifinalele Cupei Mondiale de rugby din Franța, obținând o victorie surprinzătoare împotriva Țării Galilor.

Galezii au pornit ca favoriți, au condus cu 10-6 la pauză, dar Argentina a întors rezultatul în repriza secundă, impunându-se cu 29-17.

Argentina va evolua în semifinale cu învingătoarea super-duelului Irlanda - Noua Zeelandă, programat tot sâmbătă, de la ora 22.00.

Duminică, în ultimele sferturi de finală, vor avea loc meciurile Anglia - Fiji și Franța - Africa de Sud.

Eveniment exploziv, o monedă a devenit cea mai puternică din lume: A crescut cu 25% față de dolarul american
Crizele multiple anunțate de către Nouriel Roubini, cunoscutul economist din Statele Unite, au lovit lumea după ce războaiele din Ucraina și Israel, precum și blocarea traficului maritim din...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...