AS Roma, in forma maxima inainte de CFR Cluj

Duminica, 23 Noiembrie 2008, ora 18:01
690 citiri

Echipa pe care CFR Cluj o va intalni miercuri in Liga Campionilor, AS Roma, a facut spectacol inaintea meciului din Gruia, reusind sa castige meciul din deplasarea de la Lecce, scor 3-0.

Luciano Spalletti a trimis in teren cea mai buna formula desi peste doar trei zile AS Roma va disputa un meci de care depinde viitorul gruparii capitoline in cupele europene. Pentru AS Roma, cele trei goluri au fost marcate de Mirko Vucinic (11), Juan (38) si Francesco Totti (49).

Alte rezultate inregistrate duminica:

Sampdoria - Catania 3-0 (Bellucci 6, Cassano 62, 90)

Lazio - Genoa 1-1 (Dabo 80 Milito 69)

Reggina - Atalanta 3-1 (Cozza 10, Corradi 21, 79 Doni 90)

Napoli - Cagliari 2-2 (Hamsik 9, Lavezzi 84 Lopez 55, Conti 90)

Chievo - Siena 0-2 (Galloppa pen 83, Maccarone pen 88)

Bologna - Palermo 1-1 (Di Vaio 20 Carrozzieri 90)

Echipa care a retrogradat din Serie A fără să câștige vreun meci în 2024. Un român face parte din lot
Salernitana, "lanterna roşie" a campionatului italian de fotbal, la care joacă şi mijlocaşul român Andres Sfaiţ, a retrogradat oficial, vineri, după înfrângerea cu 3-0 pe terenul unei alte...
Victorie în prelungiri pentru AS Roma în meciul care s-a jucat în două zile diferite
Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie. Fabio Cannavaro a debutat pe...