Banel Nicolita, pasa de gol in Franta (Video)

Duminica, 01 Septembrie 2013, ora 18:15
1648 citiri

Mijlocasul roman Banel Nicolita a revenit ca titular pentru Saint-Etienne in meciul cu Bordeaux, revenirea acestuia fiind de bun augur, "alb-verzii" castigand jocul cu 2-1.

Fostul fotbalist al Stelei a profitat la maxim de absentele din lotul lui Galtier, antrenorul lui Saint-Etienne si chiar a reusit o prima jumatate de ora foarte buna la meciul verzilor cu Girondins de Bordeaux.

Banel a centrat decisiv, in minutul 8, la reusita lui Hamouma, cea care a deblocat tabela. 2-0 s-a facut in minutul 51, cand Perrin dubla avantajul pentru gazde.

Golul de onoare al bordelezilor a venit in prelungiri, prin Obraniak.

Trupa lui Nicolita e pe 2 in Franta, cu 9 puncte in 4 etape, la egalitate cu lidera Marseille, care are un joc in minus.

Iata imagini VIDEO cu rezumatul partidei:

500.000 de euro șpagă pentru postul de arhitect șef al Iașiului. Detalii din rechizitoriul primarului Mihai Chirica
Apar informații din dosarul în care primarul Mihai Chirica este acuzat de autorizarea în condiții ilegale ale unor construcții din municipiul Iași. Un funcționar, martor în dosar, a...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
#nicolita pasa de gol franta, #nicolita video pasa de gol franta, #saint etienne marseille pasa de gol , #stiri Banel Nicolita