Gigi Becali a decis tactica in derbiul cu Rapid

Marti, 19 Mai 2009, ora 08:52
1039 citiri

Patronul Stelei a decis din loja partida cu Rapid, el fiind cel care a hotarat atat modificarile, cat si tactica echipei in repriza secunda.

Exasperat de jocul echipei in primele 45 de minute, Gigi Becali a pus mana pe telefon si a ordonat intrarea lui Nicolita.

"Ba, e bataie de joc ce faceti! Voi nu vedeti ca n-avem extreme? Cum sa dai gol cand n-ai extreme? Semedo si Szekely n-au ce cauta pe teren. Sa intre imediat Nicolita", a tunat Becali, informeaza Gazeta Sporturilor.

Marius Ianuli a fost cel care i-a transmis lui Lacatus dorinta patronului, Banel Nicolita fiind introdus in minutul 51 al partidei.

Steaua a pierdut derbiul cu Rapid, scor 1-2, golurile partidei fiind marcate de Kapetanos, pentru ros-albastri, si Spadacio, de doua ori, pentru Rapid.

Ziua în care FCSB poate deveni campioană după 9 ani. Singura echipă care mai stă în calea lui Gigi Becali
Antrenorul echipei FCSB, Elias Charalambous, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă că jucătorii săi sunt foarte motivaţi să câştige titlul de campioni în Superliga de fotbal...