Liga Campionilor: gol în minutul 3 la Dortmund. Cum s-a terminat meciul dintre Borussia și PSV Eindhoven

Joi, 14 Martie 2024, ora 00:12
2595 citiri
Borussia Dortmund e în sferturi FOTO X Borussia

Formaţia Borussia Dortmund s-a calificat, miercuri seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, trecând în optimi de PSV Eindhoven.

În tur, scorul a fost 1-1.

La Dortmund, au marcat Sancho ‘3 şi Reus ‘90+5.

Ultima calificată în sferturi se decide la Madrid, unde Atletico întâlneşte Inter Milano. În tur, a fost 1-0 pentru Inter. Meciul retur a intrat în prelungiri, scorul după 90 de minute fiind 2-1.

În sferturile de finală mai sunt calificate echipele Arsenal, FC Barcelona, Bayern Munchen, Manchester City, PSG şi Real Madrid.

Tragerea la sorţi a sferturilor de finală va avea loc vineri, la Nyon.

Horațiu Moldovan, din nou în Liga Campionilor. Victorie de aur pentru Atletico
Echipa Atletico Madrid a dispus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga. Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în...
Prima adversară a FCSB-ului în drumul spre Liga Campionilor
FCSB a câştigat titlul de campioană a României la fotbal, sâmbătă seara, după ce a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 2-1 (1-0), pe Arena Naţională din Capitală, în etapa a...