Aproape de victorie in Cupa EHF

Sursa: Arcasu
Marti, 08 Februarie 2011, ora 07:07
185 citiri
Sambata, la Sala Polivalenta Braila, echipa de handbal feminin Dunarea Braila a fost invinsa, pe teren propriu, de formatia daneza Team Esbjerg, cu scorul de 20-21 la pauza fiind 8-9, pentru mansa tur a optimilor de finala ale Cupei EHF.

Jucatoarele daneze au dominat confruntarea de la Braila, mai ales in repriza secunda, dar au fost egalate, 19-19, cu opt minute inaintea finalului. Team Esbjerg a revenit la conducere in minutul 57, profitand si de eliminarea Adei Moldovan, pentru a se ...citește toată știrea

Citeste mai multe despre: handabal Cupa Dunarea Braila