Se știe deja cine va veni antrenor la Real Madrid după Ancelotti. Nu Zidane e alesul

Marti, 26 Septembrie 2023, ora 10:44
2677 citiri
Carlo Ancelotti, antrenor Real Madrid

Carlo Ancelotti, care se află la Real Madrid din vara anului 2021, va ajunge la finalul contractului în iunie 2024 şi va părăsi clubul cel mai probabil pentru a prelua naţionala Braziliei. Astfel, madrilenii au început să-i caute un înlocuitor.

Potrivit Radio Marca, actualul antrenor de la Bayer Leverkusen, Xabi Alonso, ar urma să fie noul tehnician.

"Real Madrid l-a ales pe Xabi Alonso pentru a antrena echipa anul viitor", a declarat jurnalistul Matias Prats de la Radio Marca.

Fost jucător la Real Madrid (2009-2014), Alonso a impresionat la conducerea celor de la Bayer Leverkusen, în prezent la egalitate cu Bayern Munchen pe locul 2 în Bundesliga. Numit în octombrie 2022, spaniolul mai are încă doi ani de contract în Germania.

Echipa asta are șapte vieți: încă un meci salvat în prelungiri de Bayer Leverkusen
Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu VfB Stuttgart, în etapa a 31-a din Bundesliga. Oaspeţii au deschis scorul în...
Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...