Gol marcat în minutul 2 în meciul dintre CFR Cluj și FCU Craiova: cum s-a terminat partida din Gruia

Duminica, 01 Octombrie 2023, ora 23:02
3883 citiri
Mario Camora

Echipa CFR Cluj a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FCU Craiova, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii.

Clujenii au deschis scorul încă din minutul 2, cînd Bârligea i-a pasat bine lui Camora şi acesta a înscris. În minutul 26, acelaşi Bîrligea a centrat pentru Otele şi acesta a marcat pentru 2-0. Craiovenii au încercat să pună în pericol poarta gazdelor, iar Răzvan Sava a avut câteva intervenţii salvatoare. Nou intratul Juricic a marcat şi el în minutele 64 şi 83, pentru gazde, dar golurile au fost anulat pentru ofsaid. A rămas 2-0 şi acesta a fost şi scorul final.

Cu 22 de puncte CFR Cluj a revenit pe locul al doilea în clasament. FCU Craiova este pe 10, cu 12 puncte.

CFR CLUJ: R. Sava - Mogoş (R. Filip 74), Kresic, Ajeti, Camora (Luca Mihai 68) - Cvek, Tachtsidis, Muhar – Deac (Juricic 61), Bîrligea (Morgan 61), Otele (Jefte Betancor 74). ANTRENOR: Andrea Mandorlini

FCU CRAIOVA: R. Popa - Compagnucci, Lacroix, Danny Henriques, R. Negru - S. Asamoah (Dr. Albu 77), V. Achim – Baeten (Vl. Pop 83), Bahassa (Blănuţă 77), Van Durmen (G. Buta 88) – A. Chiţu (Ibrahimi 77). ANTRENOR: Paul Răducan

Cartonaşe galbene: Baeten 23, Dr. Albu 90+1

Arbitri: Andrei Florin Chivulete - Sebastian Eugen Gheorghe, Andrei Constantinescu - Mircea Ardelean

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache - Florin Ovidiu Mazilu

Observator: Sorin Boca

FCU Craiova - U Cluj, rezultat dezastruos pentru Dinamo, care e din nou ”lanternă roșie”
Echipa FCU Craiova a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a şaptea din play-out-ul Superligii. Clujenii au deschis scorul la Craiova, prin...
Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...