CFR Cluj face spectacol in amicale. Kapetanos, gol la debut

Sambata, 19 Februarie 2011, ora 16:43
1663 citiri

CFR Cluj a castigat fara probleme amicalul disputat impotriva divizionarei secunde FC Bihor, scor 5-0. Pantelis Kapetanos a debutat cu gol pentru CFR Cluj.

Ardelenii nu au avut probleme in fata unui adversar modest, la ultimul amical din aceasta iarna. La pauza scorul era deja 3-0, dupa golurile lui Ioan Hora, Roberto De Zerbi si Rafael Bastos.

In partea a doua, Alin Minteuan a schimbat radical echipa, insa CFR-ul a continuat sa domine.

Gabi Muresan a facut 4-0 in minutul 65, iar peste alte cinci minute Pantelis Kapetanos a inscris primul sau gol in tricoul CFR-ului, dupa o pasa a lui Bud.

C.M.

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...