Super-goluri in amicalele de lux disputate miercuri (Video)

Joi, 13 August 2009, ora 09:40
1894 citiri

Unii dintre cei mai buni fotbalisti ai planetei au facut spectacol in partidele amicale disputate miercuri.

Olanda - Anglia 2-2

Atacantul lui Liverpool, Dirk Kuyt, a deschis scorul pentru olandezi in meciul cu Anglia dupa o mare greseala a lui Rio Ferdinand.

Gazdele au continuat ofensiva si si-au dublat avantajul dupa golul lui Rafael Van Der Vaart. Englezii au revenit in joc in partea secunda, odata cu golul lui Jermaine Defoe din minutul 48. Tot atacantul lui Tottenham a egalat situatia pe tabela de marcaj dupa o faza lucrata de James Milner.

Vezi mai jos video cu rezumatul intalnirii:

Macedonia - Spania 2-3

Primul meci dupa moartea lui Dani Jarque a fost unul extrem de dificil pentru campioana Europei. Macedonia a reusit sa marcheze de doua ori in prima repriza prin Goran Pandev si se parea ca ibericii nu reusesc sa-si revina dupa decesul capitanului lui Espanyol.

Baietii lui Del Bosque au revenit insa in partea secunda. Fernando Torres, Pique, dupa un sut excelent trimis de Fabregas in bara, si Riera au reusit sa intoarca rezultatul si sa aduca victoria pentru Spania.

Rusia - Argentina 2-3

Ca si in cazul Spaniei, si Argentina lui Maradona s-a vazut condusa in deplasarea de la Moscova. Igor Semshov a deschis scorul pe stadionul lui Lokomotiv, dar sud-americanii au replicat apoi prin Sergio Aguero, Lisandro Lopez si Datolo.

Roman Pavlyucenko a inscris pentru 2-3 in minutul 78, insa rusii nu au mai avut forta de a egala.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#rezultate amicale miercuri, #video goluri amicale, #Macedonia Spania, #Olanda Anglia, #Rusia Argentina , #Liga Campionilor