Bayern Munchen o umileste pe Barcelona si merge in finala Ligii Campionilor (Video)

Miercuri, 01 Mai 2013, ora 23:35
16843 citiri

Bayern Munchen s-a calificat, miercuri seara, in finala Ligii Campionilor. Dupa ce in tur au invins cu 4-0, bavarezii s-au impus si in returul semifinalei cu FC Barcelona, scor 3-0 pe Nou Camp.

Astfel, campioana Germaniei merge in ultimul act al celei mai importante competitii intercluburi din Europa cu un incredibil scor general de 7-0!

Lipsita de Messi, tinut doar pe banca de rezerve din cauza unei accidentari, Barcelona n-a putut sa reuseasca minunea si sa intoarca scorul din tur, ba chiar a fost batuta si pe teren propriu, in fata a peste 90.000 de spectatori.

Dupa o prima repriza lipsita de goluri si cu putine ocazii, nemtii s-au dezlantuit in partea secunda. Robben a deschis scorul la doar 4 minute dupa ce echipele au iesit de la cabine, cu un sut splendid de la 15 metri.

A fost momentul in care catalanii au realizat cu adevarat ca nu mai au nicio sansa la calificare. De partea cealalta, Bayern n-a mai fortat, dar tot a reusit sa mai inscrie doua goluri.

In minutul 72, Pique a trimis mingea in propria poarta, in urma unei centrari din partea stanga a lui Ribery.

Acelasi Ribery a stat la originea si celui de-al treilea gol, reusit de Muller, in minutul 77, dupa o centrare perfecta a mijlocasului francez.

O calificare neasteptat de usoara obtinuta de Bayern Munchen, care o va intalni la 25 mai in finala Ligii Campionilor pe Borussia Dortmund, intr-o finala 100% germana.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, mansa secunda a semifinalei Ligii Campionilor dintre FC Barcelona si Bayern Munchen.

Desfasurarea partidei:

min.90+1 - FINALUL PARTIDEI

min.90 - Repriza secunda va fi prelungita doar cu un minut.

min.88 - Rafinha suteaza pe langa poarta dintr-o pozitie buna.

min.87 - Schimbare la Barcelona: intra Montoya, iese Bartra.

min.81 - Bartra trimite cu capul putin peste poarta.

min.77 - Pique intra dur la Muller si vede un galben.

min.77 - Schimbare la Bayern: iese Lahm, intra Rafinha.

INFO: Si scorul a devenit 7-0 la general in favoarea nemtilor. Umilinta totala pentru gruparea blaugrana.

min.76 - GOOOL BAYERN !!! Muller inscrie cu capul dupa o centrare a lui Ribery !!!

min.74 - Schimbare la Bayern: iese Martinez, intra Tymoshchuk.

min.74 - Villa trimite cu capul pe langa poarta.

INFO: 6-0 e scorul la general in favoarea nemtilor. Pentru a se califica, catalanii au nevoie de 7 goluri in doar 15 minute ramase pana la final.

min.72 - GOOOL BAYERN !!! Pique trimite in propria poarta, in incercarea de a respinge o centrare a lui Ribery !!!

min.71 - Neuer prinde cu siguranta un sut al lui Pedro.

min.66 - Muta si Bayern: iese Schweinsteiger, intra Luiz Gustavo.

INFO: Se pare ca Messi nu va fi introdus.

min.64 - Vilanova muta din nou: iese Iniesta, intra Alcantara.

min.60 - Barcelona a cazut din toate punctele de vedere. Ambele formatii par ca a asteapta finalul meciului, desi mai sunt 30 de minute de jucat.

min.55 - Schimbare la Barcelona: iese Xavi, intra Sanchez.

min.52 - Villa trimite mult pe langa poarta celor de la Bayern.

INFO: In acest moment, Barcelona are nevoie de 6 goluri pentru a se califica in finala!

min.49 - GOOOL BAYERN !!! Robben il invinge pe Valdes cu un sut splendid de la 15 metri !!!

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

---------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Alves vede un galben, dupa o interventie dura la Schweinsteiger.

min.40 - Neuer retine cu usurinta un sut al lui Adriano.

min.40 - Dupa aceste prime 40 de minute din partida, Barcelona da senzatia ca n-are puterea de a intoarce rezultatul din tur. Ba chiar, bavarezii sunt jucatorii mai periculosi si care puteau deschide scorul... daca nu era Pique.

min.34 - Iniesta ia o actiune pe cont propriu, suteaza, dar direct in blocajul aparatorilor nemti. Pedro ii reproseaza ca nu i-a pasat.

min.32 - Song se resimte dupa o intrare a lui Robben, care vede si cartonasul galben.

min.31 - Fabregas nu resueste preluarea si Neuer retine.

min.27 - Din 8 metri, Xavi trimite peste poarta.

min.26 - Pique, la a 3-a interventie salvatoare. Fundasul catalanilor a salvat din fata lui Mandzukic.

min.24 - Neuer se intinde si scoate de sub bara un sut bun al lui Pedro.

min.19 - Pique e din nou la post, de aceasta data in fata lui Lahm.

min.15 - Dani Alves primeste bine in partea dreapta, dar se opreste, pierde timp pretios, iar in cele din urma actiunea se stinge.

min.12 - Robben scapa singur spre poarta lui Valdes, dar e ajuns din urma de Pique si blocat in extremis.

min.4 - Valdes retine o minge trimisa in spate de Alvez. Nemtii protesteaza, dar arbitrul considera ca n-a fost intentie din partea fundasului brazilian.

ora 21:45 - STARTUL PARTIDEI

ora 20:45 - Au fost anuntate echipele de start si... surpriza: Messi e pe banca de rezerve!

INFO: Partida se joaca pe Nou Camp din Barcelona si e transmisa in direct la televizor de Digi Sport si Dolce Sport.

INFO: Intalnirea porneste de la scorul de 4-0 pentru Bayern, rezultat inregistrat in prima mansa de la Munchen.

ECHIPELE:

FC BARCELONA: Valdes - Alves, Pique, Bartra, Adriano - Xavi, Song, Iniesta - Fabregas - Villa, Pedro;

Rezerve: Pinto, Montoya, Alcantara, Dos Santos, Sanchez, Messi, Tello;

Antrenor: Tito Vilanova.

BAYERN MUNCHEN: Neuer - Lahm, Boateng, van Buyten, Alaba - Martinez, Schweinsteiger - Ribery, Muller, Robben - Mandzukic;

Rezerve: Starke, Dante, Rafinha, Shaqiri, Gustavo, Tymoshchuk, Gomez;

Antrenor: Jupp Heynckes.

Arbitru: Damir Skomina (Slovenia).

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Bayern elimina Barcelona, #Bayern invinge Barcelona, #Bayern finala Liga Campionilor, #Barcelona Bayern Munchen LIVE, #Barcelona Bayern Munchen direct, #Barcelona Bayern Liga Campionilor , #rezultate Champions League