Surpriza uriasa in Liga Campionilor

Miercuri, 01 August 2018, ora 22:56
9093 citiri

Ludogorets Razgrad a parasit, miercuri seara, preliminariile Ligii Campionilor.

Dupa 0-0 in tur, campioana Bulgariei a fost invinsa cu 1-0 in Ungaria, de FC Vidi, fosta Videoton!

Campioana Ungariei s-a impus dupa un gol reusit de Anel Hadzic, in ultimul minut al primei reprize.

Din minutul 40, oaspetii au evoluat in inferioritate numerica, Virgil Misidjan fiind eliminat.

La oaspeti, Cosmin Moti a fost integralist, in timp ce Claudiu Keseru a fost introdus pe teren in in minutul 67, in locul lui Jakub Swierczok. Dragos Grigore n-a fost convocat pentru acest meci.

In turul trei preliminar al Ligii Campionilor, FC Vidi o va intalni pe Malmo, care in turul doi preliminar a trecut de campioana Romaniei, CFR Cluj.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#Ludogorets eliminata Liga Campionilor, #Ludogorets invinsa Videoton Liga , #rezultate Champions League