Cristina Neagu a dus-o pe CSM București în sferturile Cupei României

Sambata, 24 Februarie 2024, ora 19:46
2548 citiri
Cristina Neagu

Campioana CSM Bucureşti a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia SCM Râmnicu Vâlcea, scor 42-30 (20-16), în manşa unică din optimile Cupei României. Cristina Neagu a marcat 10 goluri.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Gogîrlă 6 goluri, Wolik 6, pentru SCM Râmnicu Vâlcea, respectiv Neagu 10, Ostergaard 6, pentru CSM Bucureşti.

Amânat faţă de celelalte confruntări din optimi, meciul de sâmbătă a adus campioanei calificarea în sferturile de finală, fază în care va întâlni echipa CSM Slatina, în deplasare.

Celelalte dispute din sferturile de finală, în care se va lupta pentru calificarea la Turneul Final 4, sunt: CSM Târgu Jiu – Gloria Bistriţa-Năsăud, SCM Gloria Buzău – Rapid Bucureşti şi HC Dunărea Brăila - HC Zalău.

Meciurile din sferturile de finală se vor juca în 13 martie.

Nicușor Dan se află pe primul loc în intențiile de vot ale bucureștenilor. Cât de mulțumiți sunt locuitorii Capitalei de cum arată orașul lor SONDAJ
Nicuşor Dan, actualul primar al Capitalei se află pe primul loc în intenţiile de vot ale bucureştenilor pentru postul de primar general, cu 31% din opţiuni, urmat de Gabriela Firea cu 24% şi...
CTP, în stare de intoxicație înainte de alegeri: ”Alung duhurile rele cu matematică, nu cu usturoi”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care a avut în ultima perioadă reacții acide despre unii candidați la Primăria Capitalei, a publicat pe rețelele sociale un text surprinzător, în care...
#Cristina Neagu, #CSM Bucuresti, #cupa romaniei, #handbal masculin rezultate , #stiri handbal