CSM București, calificare la pas în semifinale

Marti, 12 Martie 2024, ora 08:07
1686 citiri
Cristina Neagu FOTO facebook

CSM Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei României la handbal feminin, după ce a învins formaţia de ligă secundă CSM Slatina, cu scorul de 34-23 (18-12), luni, în deplasare.

Emilie Hegh Arntzen a marcat 6 goluri pentru CSMB, Grace Zaadi Deuna 5, iar Mihaela Mihai şi Trine Oestergaard Jensen, câte 4 goluri.

Portarul Evelina Maria Louise Eriksson a reuşit 13 intervenţii.

Diana Lixandroiu a înscris 6 goluri pentru echipa gazdă, iar Daniela Elena Fulgoi a marcat 5.

CSM Slatina a fost învinsă de CSM Bucureşti în sferturile ediţiei trecute, cu 37-25, ''tigroaicele'' cucerind ulterior trofeul.

Celelalte dueluri din sferturi vor fi CSM Târgu Jiu - CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud (19 martie), SCM Gloria Buzău - CS Rapid Bucureşti (27 martie) şi HC Dunărea Brăila - HC Zalău (13 martie).

Scrima românească a evitat o rușine de proporții. De aproape 100 de ani nu se mai întâmplase
Scrimera Mălina Călugăreanu s-a calificat sâmbătă la Jocurile Olimpice de la Paris, după ce s-a impus în proba feminină de floretă, la Differdange. În Luxemburg, Mălina Călugăreanu...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...