Arabia Saudită - Coreea de Sud, duel Mancini - Klinsmann la Cupa Asiei. Echipa calificată în sferturi, decisă la penalty-uri

Marti, 30 Ianuarie 2024, ora 21:18
2081 citiri
Coreea de Sud, calificată în sferturi

Naționalele Arabiei Saudite și Coreei de Sud, antrenate de italianul Roberto Mancini, respectiv germanul Jurgen Klinsmann, s-au întâlnit în cel mai așteptat duel din optimile Cupei Asiei.

Arabia Saudită a fost la un pas de victorie, prin golul lui Radif (46), însă sud-coreenii au egalat în prelungiri (90+9), prin Cho Gue-Sung.

La penalty-uri, naționala lui Son Heung-Min, vedeta de la Tottenham, s-a impus cu 4-2.

Coreea de Sud va întâlni în sferturi Australia.

România va colabora cu Coreea de Sud în sectorul energiei nucleare. Ce prevede documentul semnat în timpul vizitei lui Klaus Iohannis
România şi Coreea de Sud au semnat un Memorandum de Înţelegere privind cooperarea bilaterală în domeniul energiei nucleare, care vizează inclusiv îmbunătăţirea echipamentelor nucleare,...
Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...