Victorie clara impotriva Kuweitului

Duminica, 25 Ianuarie 2009, ora 19:54
2125 citiri

Echipa nationala de handbal masculin a Romaniei a obtinut a doua victorie la Cupa Presedintelui de la Campionatul Mondial din Croatia, baietii lui Aihan Omer trecand cu 34-27 (16-12) de Kuweit.

Handbalistii din Kuweit au facut fata doar pana la jumatatea primei reprize in cel de-al doilea meci contand pentru locurile 13-24. De la 8-8, romanii au facut spectacol si la pauza au intrat cu un avantaj de patru goluri (16-12).

Si dupa pauza jocul a fost la discretia noastra. Am avut un avantaj de noua goluri la un moment dat (30-21), dar din nou relaxarea si-a spus cuvantul pe final de meci, ca si in celelalte partide, iar scorul final a fost 34-27.

Baietii lui Aihan Omer vor juca si luni, intr-un meci ce se anunta mult mai dificil in compania Spaniei.

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Echipa de fotbal FCSB a întâlnit formaţia Farul Constanţa, sâmbătă, pe Arena Naţională, într-o partidă care a pus capăt luptei pentru titlu în Superliga. Cu 46 de puncte în...
A treia medalie pentru România la Campionatul European. Bilanțul după prima zi de finale
Echipajul de 8 plus 1 masculin al României, format din Mihăiță Țigănescu, Ciprian Tudosă, Florin Arteni, Mugurel Semciuc, Constantin Adam, Sergiu Bejan, Ștefan, Berariu. Florin Lehaci,...