Dan Petrescu a calcat stramb in Rusia

Duminica, 18 August 2013, ora 21:08
4518 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a inregistrat duminica seara doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe terenul celor de la FK Krasnodar.

Primul gol al intalnirii din etapa a 6-a a campionatului rus de fotbal le-a apartinut gazdelor. A marcat brazilianul Wanderson, in minutul 10.

Egalarea celor de la Dinamo a venit tarziu, tocmai in minutul 83 de Panyukov, intrat in teren cu doar doua minute inainte.

In urma acestui rezultat, Dinamo Moscova a facut 8 puncte si a urcat pe locul 6 in clasament.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre FK Krasnodar si Dinamo Moscova, din etapa a 5-a a primei ligi de fotbal din Rusia.

Desfasirarea intalnirii:

FK Krasnodar - Dinamo Moscova 1-1

ora 21:07 - SFARSITUL INTALNIRII

min.83 - Panyukov egaleaza situatia pe tabela de marcaj.

min.10 - Wanderson deschide scorul pentru gazde.

ora 19:15 - A INCEPUT MECIUL

INFO: Inaintea acestui meci, Dinamo se afla pe locul 7, cu 7 puncte, in timp ce Krasnodar e pe pozitia a 11-a, cu 4 puncte.

INFO: In cazul unei victorii, Dinamo Moscova va urma pana pe locul 3 in clasament, la doar un punct distanta de primele clasate, Spartak si TSKA.

In etapa urmatoare, Dinamo Moscova va da piept cu Zenit St. Petersburg.

500.000 de euro șpagă pentru postul de arhitect șef al Iașiului. Detalii din rechizitoriul primarului Mihai Chirica
Apar informații din dosarul în care primarul Mihai Chirica este acuzat de autorizarea în condiții ilegale ale unor construcții din municipiul Iași. Un funcționar, martor în dosar, a...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
#Dan Petrescu egal Rusia, #Dinamo Moscova egal Krasnodar, #LIVE meci Dan Petrescu Rusia, #LIVE Krasnodar Dinamo Moscova , #Dinamo Moscova