Cine e fotbalistul român ignorat de selecționer și care tocmai le-a bătut pe Inter și Juventus

Joi, 28 Septembrie 2023, ora 07:35
3499 citiri
Daniel Boloca (dreapta)

Echipa italiană Inter Milano a pierdut miercuri, pe teren propriu, scor 1-2, cu Sassuolo, în etapa a 6-a din Serie A.

Inter Milano a suferit prima înfrângere stagională după ce a cedat acasă, cu 1-2 în faţa celor de la Sassuolo. Milanezii au deschis scorul înainte de pauză, însă oaspeţii au rezolvat partida în numai zece minute şi, cu o victorie la limită, 2-1, au urcat pe locul 8, cu 9 puncte. Inter rămâne lider, cu 15 puncte.

La Sassuolo, românul Daniel Boloca a fost integralist. În urmă cu patru zile, Sassuolo a câștigat și cu Juventus, scor 4-2, iar mijlocașul român a fost titular și integralist și în acest meci,

În vârstă de 24 de ani, el are o singură selecție la echipa națională, jucând 6 minute într-un amical cu Slovenia.

Până să vină la Sassuolo, el a evoluat trei ani la Frosinone.

Rezultate din meciurile disputate miercuri în etapa a 6-a din Serie A:

Cagliari – AC Milan 1-3 (Luvumbo 29 / Okafor 40, Tomori 45, Loftus-Cheek 60);

Empoli – Salernitana 1-0 (Baldanzi 34);

Verona – Atalanta 0-1 (Koopmeiners 13);

Inter Milano – Sassuolo 1-2 (Dumfries 45+1 / Bajrami 54, Berardi 63);

Lazio – Torino 2-0 (Vecino 56, Zaccagni 75);

NapoliUdinese 4-1 (Zielinski 19, penalti, Osimhen 39, Kvaratskhelia 74, Simeone 81 / Samardzic 8).

Curg medaliile pentru România la Europeanul de canotaj, după o nouă cursă uimitoare
Florin Arteni și Florin Lehaci au adus României medalia de argint în finala probei de dublu rame masculin, la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria). La puțin timp după ce...
Victorie impresionantă a României în Ungaria. A doua medalie de aur pentru delegația tricoloră
Canotoarele Ioana Vrânceanu și Roxana Anghel au cucerit duminică, 28 aprilie, a doua medalie de aur pentru România la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria). În proba de...