Fotbalistul momentului la naționala României se iubește cu o fostă Miss. Cei doi s-au implicat și în afaceri FOTO

Sambata, 23 Martie 2024, ora 13:25
3969 citiri
Alexandra, iubita lui Dennis Man FOTO Instagram

Echipa naţională a României a terminat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu naţionala Irlandei de Nord, într-un meci amical disputat la Bucureşti.

Oaspeţii au deschis scorul pe Arena Naţională, prin Reid, în minutul 7, după un contraatac pornit de la Bradley. Românii au reuşit egalarea în minutul 24, când Dennis Man a preluat în careu şi a tras puteric, învingându-l pe portarul nord-irlandez Conor Hazard.

Tot Man, cel mai bun jucător al României, a mai şutat odată la poartă, în minutul 38, însă George Puşcaş s-a aflat în calea balonului, blocându-l involuntar.

În viața personală, Dennis Man trăieste de mult timp o frumoasă poveste de dragoste cu Alexandra, o tânără care a câștigat în 2014 concursul de frumusețe Miss Arad. De altfel, cei doi se cunosc încă din perioada în care Man evolua la UTA.

„Pe Man îl văd cu capul pe umeri, un băiat a cărui prietenă are afaceri, ceva cu haine am înțeles. Tatăl lui stă lângă el și toți banii sunt lui bine gestionați”, declara Giovanni Becali despre fotbalistul momentului la naționala României.

”Signed” era firma de haine deținută de cei doi îndrăgostiți, pentru care Man juca inclusiv rolul de model pe Instagram, însă în prezent se pare că au renunțat la afacere, de vreme ce nu își mai promovează produsele în mediul online.

Un jucător de la CFR Cluj, propus lui Edi Iordănescu ca o soluție pentru națională! A contribuit la victoria contra CSU Craiova
Florin Prunea, fostul portar al naționalei României, a remarcat unul dintre jucătorii celor de la CFR Cluj. Prunea crede că acesta ar putea să reprezinte o soluție pentru echipa...
Ianis Hagi tremură pentru un loc la Euro 2024: ”Este ceva ciudat la copilul ăsta”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale disputate în luna martie, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord (1-1), nici contra Columbiei (2-3), prezența sa la...