Șoc în Giulești! Cum s-a terminat partida dintre Dinamo Kiev și Beșiktas

Joi, 24 August 2023, ora 23:26
3953 citiri
Dinamo Kiev FOTO facebook

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a pierdut joi, la Bucureşti, scor 2-3, în faţa formaţiei Beşiktaş Istanbul, în prima manşă a play-off-ului din Conference League.

Pe stadionul Rapid, Beşiktaş a condus cu 1-0 la pauză, după un penalti transformat de Aboubakar, în minutul 40. Elevii lui Mircea Lucescu au egalat în minutul 60, prin Shaparenko, după ce au avut un gol anulat de VAR în minutul 46 – la Karavaev.

Colley i-a readus pe turci în avantaj, în minutul 64, cu o lovitură de cap, dar Dinamo Kiev a egalat repede, în minutul 66, cu o reuşită a lui Voloshin. Beşiktaş a înscris golul victoriei în minutul 90+4, când a marcat Bakhtyor Zaynutdinov.

Dinamo Kiev a pierdut cu 2-3 şi are şansa a doua în returul de la Istanbul.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
FRF a anunțat echipele care au voie să joace în cupele europene. Ce se întâmplă cu Corvinul
FRF a anunţat, vineri, grupările care au primit licenţă pentru participarea la competiţiile de club UEFA şi UEFA WCL, sezonul 2024 – 2025. Comisia pentru acordarea licenţei cluburilor a...
#dinamo kiev, #infrangere, #giulesti, #besiktas, #cupe europene, #mircea lucescu , #stiri fotbal