Dinamo a făcut scor într-un amical cu o echipă din liga secundă

Sambata, 09 Septembrie 2023, ora 19:36
1514 citiri
Dennis Politic FOTO facebook

Dinamo Bucureşti a surclasat formaţia de ligă secundă CS Tunari cu scorul de 7-0 (3-0), sâmbătă, într-un meci amical jucat la Baza Săftica.

Meciul a avut două reprize a câte 60 de minute, golurile fiind marcate de D. Irimia (42), Politic (52), Bani (60), Goncalo Gregorio (72), Borcea (85), Ţîră (88) şi Borduşanu (108 - penalty), potrivit paginii de Facebook a clubului.

Dinamo a început cu Began - Costin, Lucas, Bena, Homawoo - D. Irimia, Larrucea - Bani, Ch. Ilic, Politic - Abdallah.

În repriza secundă au evoluat Dujmovic - Patriche, Giafer, D. Grigore - I. Roşu, N. Roşu, Borcea, Borduşanu - Goncalo Gregorio, Ţîră, Ghezali.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
Dinamo, meci crucial pentru salvarea de la retrogradare: cum s-a încheiat partida cu Voluntari