Dinamo castiga cu scandal la Cluj

Sambata, 22 Septembrie 2012, ora 23:20
3854 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat derbiul zilei din Liga 1, meciul cu Universitatea Cluj, insa modul in care "ros-albii" s-au impus cu 2-1 este unul mai mult decat discutabil. Toate golurile au fost marcate in urma unor mari erori de arbitraj!

Doar 3-4.000 de oameni au venit, sambata seara, pe Cluj Arena pentru a urmari intalnirea dintre "U" si Dinamo. Cei care au avut curajul de a lua loc in tribune au insa multe motive de nemultumire.

La prima faza a partidei, Boubacar comite un hent in pozitie de ultim aparator, insa dinamovistul este iertat de eliminare, primind doar cartonasul galben.

Era minutul 7 cand Vasile Gheorghe cadea in careul bucurestenilor, acuzand un fault al lui Pulhac. Desi interventia nu a existat, arbitrul Teo Craciunescu a aratat 11 metri iar Viorel Dinu a transformat penaltiul.

Meciul a continuat frumos, pe contre, pana cand Craciunescu junior si-a intrat din nou in rol.

In minutul 22, Danciulescu, pentru prima data titular, plonjeaza in careul clujenilor mai ceva ca la piscina iar "centralul" a aratat din nou punctul cu var. Acelasi Danciulescu a transformat si a restabilit egalitatea.

In partea secunda, brigada de arbitri si-a continuat numarul. In minutul 61 Luchin paseaza la Nica, dinamovistul continua faza desi se afla intr-o pozitie evidenta de offside, balonul ajunge la Curtean care si inscrie golul victoriei.

Pe final, Dinu a avut golul de 2-2 in varful ghetei, insa sutul sau de la 15 metri a sters bara din dreapta lui Naumovski.

Scor final, "U" Cluj - Dinamo 1-2 iar "cainii" simt din nou ca se pot bate pentru titlu in acest sezon.

Echipele:

DINAMO: Naumovski - Nica, Luchin, D. Grigore, Pulhac - Matei, C. Munteanu, Boubacar, Curtean - Danciulescu, Tucudean

Rezerve: Balgradean, Rus, Scutaru, Filip, Alexe, Galchev, A. Cristea

U CLUJ: Balauru - Ciupe, Erico, Christou, V. Lupu - Dos Santos, Patrascu, Muzac, V Gheorghe, Dinu - Draghici

Rezerve: Matache, Adi Popa, Szilagyi, Alex Braz, Cleiton, Nicola, Krumov

Arbitri: T. Craciunescu, Ov. Artene, S. Stoianof

500.000 de euro șpagă pentru postul de arhitect șef al Iașiului. Detalii din rechizitoriul primarului Mihai Chirica
Apar informații din dosarul în care primarul Mihai Chirica este acuzat de autorizarea în condiții ilegale ale unor construcții din municipiul Iași. Un funcționar, martor în dosar, a...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
#Dinamo U Cluj rezultat Liga 1, #Dinamo victorie arbitri Cluj, #rezultate Liga 1 , #Liga I