Dinamo castiga spectaculos la Galati

Duminica, 21 Martie 2010, ora 17:21
1121 citiri

Dinamo a obtinut o noua victorie in Liga 1, scor 3-2, pe terenul celor de la Otelul Galati, intr-un meci trait cu mari emotii in partea secunda.

Euforici dupa victoria in fata Stelei, dinamovistii au inceput excelent partida, iar dupa doar cinci minute au trecut in avantaj, gratie unei lovituri de cap a lui Moti.

Dominatia dinamovista a continuat, iar in minutul 21 revelatia Marius Alexe a prins un sut de zile mari de la 20 de metri, care a stabilit scorl pauzei, 2-0.

La pauza, Dorinel Munteanu a simtit ca ceva nu merge in jocul galatenilor si i-a aruncat in lupta pe Paraschiv si Ochirosii, iar jocul moldovenilor s-a schimbat.

Imediat dupa reluare, galatenii au redus din diferenta prin Paraschiv, dupa o faza superba, insa in minutul 58 Andrei Cristea a facut 3-1 din penalty.

Peste doar doua minute, galatenii au refacut handicapul de un gol, datorita unui penalty transformat excelent de tanarul mijlocas dreapta Antal.

Din minutul 80, dinamovistii au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Andrei Cristea, insa galatenii nu au putut profita, iar Dinamo a urcat temporar pe locul secund in campionat.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
Dinamo, meci crucial pentru salvarea de la retrogradare: cum s-a încheiat partida cu Voluntari