Farul lui Gică Hagi, umilită în Moldova! Eșec rușinos în Liga Campionilor

Marti, 18 Iulie 2023, ora 19:18
9212 citiri
Farul joacă la Tiraspol cu Sheriff

Sheriff Tiraspol și Farul Constanța și-au disputat marți seară, de la ora 20.00, calificarea în turul secund din preliminariile Ligii Campionilor, În tur, Farul a câștigat cu 1-0.

Din păcate, campioana României a fost eliminată prematur din Liga Campionilor, Sheriff câștigând returul cu 3-0, după prelungiri.

Desfășurarea LIV

*Scor final 3-0, Farul e eliminată din Liga Campionilor

*Sheriff face 3-0 în minutul 105.

*2-0 Sheriff în minutul 99, gol Mbekele după un contraatac.

*1-0 după 90 de minute, se joacă prelungiri

*1-0 Sheriff în minutul 75.

*Ocazie uriașă Mazilu, singur cu portarul în minutul 50.

*0-0 la pauză.

*Gol Sheriff, în prelungirile primei reprize, 1-0.

*0-0 în minutul 30, Sheriff domină partida.

*0-0 în minutul 15, Sheriff a avut două mari ocazii de gol

*A început meciul, 0-0.

*Echipa de start a Farului: Aioani - Kiki, M. Popescu, Boli, Borza - Artean, Nedelcu, Grameni - Ad. Mazilu, Rivaldinho, Alibec

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...