Barcelona, victorie la scor în La Liga. Debuturi de vis pentru Joao Felix și Joao Cancelo

Duminica, 17 Septembrie 2023, ora 07:33
1629 citiri
Joao Felix

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, formaţia Betis Sevilla, scor 5-0, într-un meci din etapa a cincea din La Liga.

Catalanii au controlat meciul în totalitate, iar cele cinci goluri au fost înscrise de Joao Felix (min. 25), Lewandowski (min. 32), Ferran Torres (min. 62), Raphinha (min. 66) şi Joao Cancelo (min. 81).

Joao Felix și Joao Cancelo au marcat la primul lor meci pentru echipa blau-grana.

Într-un alt meci, Valencia a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a cincea din La Liga.

Valencia a dominat echipa lui Simeone, iar Hugo Duro a reuşit o dublă, marcând în minutele 5 şi 34. Javier Guerra a stabilit scorul final în minutul 54 şi Valencia este pe locul 5, cu 9 puncte.

În clasament, Barcelona a trecut pe prima poziţie, cu 13 puncte, dar şi cu un meci mau mult disputat faţă de Real Madrid.