Victorie dramatică pentru Barcelona: un gol fantastic a fost marcat în prelungiri

Duminica, 05 Noiembrie 2023, ora 06:19
1956 citiri
Araujo

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, formaţia Real Sociedad, într-un meci al etapei a 12-a din La Liga.

VIDEO

Pe Reale Arena, din San Sebastian, Ronald Araujo a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 90+2, fructificând centrarea lui Ilkay Gundogan.

În clasament, FC Barcelona a adunat 27 de puncte, ocupând locul al treilea, după Girona (31 de puncte) şi Real Madrid (28 de puncte şi un meci mai puţin jucat). Real Sociedad este pe locul 6, cu 19 puncte.

Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
Antrenorul celor de la FC Barcelona a făcut anunțul mult așteptat. Ce a discutat cu președintele
Antrenorul FC Barcelona Xavi este unul dintre personajele cele mai iubite de suporterii catalani având în vedere faptul că a fost jucător pe Camp Nou. Totuși, acesta fost la un pas să...