Premier League: Meci nebun pe Anfield Road

Luni, 24 Februarie 2014, ora 10:35
1814 citiri

Liverpool si Swansea au oferit un adevarat "thriller" pe Anfield Road in penultimul meci din etapa a 27-a din Premier League.

Cormorani au reusit in final sa obtina toate cele trei puncte dupa victoria, scor 4-3, din disputa cu formatia galeza.

Sturridge a deschis scorul pentru gazde dupa trei minute de la debutul partidei, iar Henderson a majorat rapid diferenta, in minutul 20. Swansea a revenit in mod surprinzator si redus la tacere tribunele, egaland gratie golurilor marcate de Shelvey ('23) si Wilfried ('27). Liverpool a reusit totusi sa intre la cabine in avantaj dupa golul realizat de aceelasi Sturridge, in minutul 35.

La patru minute de la reluare, oaspetii au restabilit egalitatea cu golul lui Wilfried din penalti. Gazdele nu s-au multumit cu remiza si au inscris in final golul victoriei prin Henderson in minutul 74.

Cu aceasta victorie, Liverpool se mentine la marginea podiumului, cu 56 de puncte, si ramane in lupta pentru titlu. Locul intai este ocupat de Chelsea, cu 60 puncte, urmata de Arsenal, cu 59 de puncte, si Manchester City, cu 57 de puncte.

Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...
CTP, devastator cu Piedone: ”Candidatul Parizer Usturoi. Așa un afront?... Semn rău pentru interlopul poporului”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a comentat cu aciditate ultima ieșire publică a lui Cristian Popescu Piedone, candidat la Primăria Capitalei, care și-a prezentat programul cu care vrea să...