Liga 1: Poli Timisoara spulbera tot

Luni, 05 August 2013, ora 20:50
2029 citiri

ACS Poli Timisoara ramane neinvinsa in acest sezon. Banatenii s-au impus, luni, in fata lui Gaz Metan Medias, scor 2-1.

Banatenii au avut o prima repriza buna si au reusit sa intre la cabine in avantaj datorita unui gol reusit de Szekely in minutul 43.

Din minutul 73, oaspetii au restabilit egalitatea, sutul lui Buzean din marginea careului fiind imparabil pentru Nuno Claro.

In ultimul sfert de ora, Timisoara a jucat in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Marovici.

Chiar si in zece oameni, Timisoara a lovit din nou in minutul 81, cand golgheterul Szobolcs Szekely a punctat si a ajuns la cota 5 in acest sezon.

Dupa acest rezultat, Poli Timisoara ocupa locul doi in Liga 1, cu 7 puncte, in timp ce Gaz Metan Medias ramane fara niciun punct si se mentine in partea inferioara a clasamentului.

Runda urmatoare, ACS Poli va intalni Sageata Navodari in deplasare, in timp ce Gaz Metan Medias va primi vizita lui FC Vaslui.