FCSB, meci infernal cu nou-promovata Oțelul. Ocazii uriașe ale gălățenilor

Sambata, 29 Iulie 2023, ora 23:37
6263 citiri
FCSB a câștigat la Galați

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Au marcat Oct. Popescu ’40 şi Compagno ‘90+1.

În minutul 61, Coman a ratat un penalty, într-un meci în care Oțelul a avut două bare.

La meci au asistat peste 12.000 de spectatori.

Oţelul Galaţi: R. Stoian – S. Rus, Yabre, I. Varela, Zhelev (Panait ’46) – Jardan (Bodişteanu ’56), I. Neagu (Zivulic ’63), D Silva -Al. Pop (Ursu ’63), Fatai (Cârjan ’56), Cisotti. Antrenor: Dorinel Munteanu

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Chiricheş (Haruţ ’63), Ov. Popescu – Edjouma (Olaru ’46), Şut (Compagno ’64), Djokovic – Cordea (Miculescu ’80), Băluţă (Coman ’46), Oct. Popescu. Antrenor: Elias Charalambous

Cartonaşe galbene: Jardan ‘45+2, Rus ‘90+4 / Pantea ’67, Compagno ‘70

Arbitri: Iulian Dima – Mircea Orbuleţ, Florin Pucheanu – Vlad Baban

Arbitri VAR: Horia Gabriel Mladinovici, Bogdan Gheorghe

Observatori: Marian Salomir, Iuliuss Nemţeanu

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Echipa de fotbal FCSB a întâlnit formaţia Farul Constanţa, sâmbătă, pe Arena Naţională, într-o partidă care a pus capăt luptei pentru titlu în Superliga. Cu 46 de puncte în...
Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...