Nebunie pe Național Arena în Conference League. Cum s-a terminat partida FCSB - Saburtalo

Joi, 28 Iulie 2022, ora 14:55
7814 citiri
Saburtalo - FCSB. Foto: Facebook / FCSB

Meci incredibil pentru FCSB în Conference League, cu Saburtalo Tbilisi

Echipa lui Becali s-a calificat după o victorie mare cu georgienii, 4-2.

FCSB a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Dawa și Edjouma, dar s-a văzut egalată în 7 minute.

Coman și Radunovic din penalty au adus calificarea pentru FCSB după reușitele din ultimele 10 minute.

În tur, georgienii au câștigat cu 1-0.

Desfășurarea meciului FCSB - Saburtalo 4-2

Minutul 1 - a început partida

Minutul 2 - Ocazie mare pentru FCSB: Ianis Stoica trimite cu capul direct în brațele portarului advers, dintr-o poziție bună.

Minutul 44 - Dawa deschide scorul pentru FCSB cu o lovitură de cap.

Minutul 87 - Radunovic înscrie din penalty. FCSB conduce cu 4-2

Minutul 90+6 - Finalul meciului. FCSB câștigă cu 4-2 și merge în turul trei.

FCSB: Târnovanu - Ovidiu Popescu, Dawa,Tamm, Radunovic - Edjouma, Olaru - Cordea, Octavian Popescu, Coman- Ianis Stoica. Antrenor: Nicolae Dică

Rezerve: Ducan, A. Vlad - Haruț, Șut, Tănasă, Lixandru, Achim, Oaidă, Pantea, Bouhenna, Musi

Antrenor: Nicolae Dică

Saburtalo: Megrelishvili - Gocholeishvili, Kakubava, Chaduneli, Jinjolava - S. Nonikashvili, Kardava, L. Nonikashvili - Guliashvili, Sikharulidze, Tabatadze

Rezerve: Kurdadze - G. Mamageishvili, Goshteliani, O. Mamageishvili, S. Mamageishvili, Geguchadze, Da Fonseca, Kokosadze, Mioc

Antrenor: Lasha Nazadze

Ziua în care FCSB poate deveni campioană după 9 ani. Singura echipă care mai stă în calea lui Gigi Becali
Antrenorul echipei FCSB, Elias Charalambous, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă că jucătorii săi sunt foarte motivaţi să câştige titlul de campioni în Superliga de fotbal...