Reactia lui Nicolae Dica dupa remiza cu CFR Cluj

Sambata, 10 Februarie 2018, ora 23:01
4727 citiri

Antrenorul formatiei FCSB, Nicolae Dica, a vorbit despre remiza din derbiul cu CFR Cluj.

Dica si-a felicitat jucatorii pentru reactia din repriza a doua, cand au egalat.

"Imi doream sa castigam acest meci, dar, la cum am aratat in prima repriza... Am avut probleme pe faza de constructie in prima repriza, am suferit mult la mijlocasii centrali. In repriza a doua am dominat jocul, am avut posesie si ocazii. Pana la urma este bine ca cei de la CFR Cluj nu s-au distantat.

Ma bucur ca am reusit sa avem o reactie in repriza a doua, sa revenim. Cei de la CFR Cluj nici nu au mai contat. Nu ne-au surprins cu nimic, stiam ce joaca, dar n-am reusit sa facem mai multe pe faza ofensiva", a spus Nicolae Dica la Look TV.

Intrebat despre gafa lui Andrei Vlad de la golul ardelenilor, Dica a spus: "Cand pierdem, pierdem cu totii, asa cum atunci cand castigam, castigam cu totii".

FCSB si CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, in derbiul etapei a 24-a din Liga 1, intre primele doua clasate.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj are un avans de 2 puncte in fata celor de la FCSB, cu doua etape inainte de intrarea in play-off.

Etapa urmatoare, FCSB va disputa derbiul cu Dinamo, in timp ce CFR Cluj va primi vizita Astrei Giurgiu.