Nebunie la EURO 2020! 10 goluri marcate in ultimele doua meciuri din grupa Spaniei. Cu cine vor juca ibericii in optimi

Miercuri, 23 Iunie 2021, ora 21:05

Suedia si Spania s-au calificat in aceasta ordine, in optimile de finala ale Euro-2020, dupa meciurile de miercuri, din ultima etapa a Grupei E.

Spania a reusit scorul competitiei, scor 5-0, cu Slovacia, iar Suedia a invins Polonia, scor 3-2, cu un gol marcat in minutul 90+4 si dupa ce a avut 2-0, dar a fost egalata de Lewandowski. Polonezii si slovacii parasesc turneul.

EURO 2020: Incredibil asa ceva! Autogol de cascadorii rasului in meciul Slovacia - Spania VIDEO ULUITOR

CLASAMENTUL FINAL GRUPA E
1. Suedia - 7 puncte
2. Spania - 5 puncte

3. Slovacia - 3 puncte
4. Polonia - 1 punt

Golul victoriei marcat de nordici in ultimul minut, cu Polonia, o trimite pe Spania sa joace, luni, in optimi cu Croatia.

Suedia va juca in faza urmatoare cu Finlanda / Ucraina sau Cehia.
Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.