Claudiu Keseru a marcat trei goluri intr-o singura repriza pentru Ludogorets

Duminica, 07 Octombrie 2018, ora 19:15
3737 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru este intr-o mare forma inaintea dublei echipei nationale a Romaniei din UEFA Nations League, cu Serbia si Lituania, din 11 si 14 octombrie.

Fostul atacant al Stelei a marcat 3 goluri intr-o singura repriza, in partida dintre Ludogorets si Botev Vratsa.

Varful de 31 de ani a marcat golurile in minutele 20, 39 si 43 (un hattrick asadar), stabilind scorul pauzei, 4-0, dupa ce anterior, Lukoki deschisese scorul in minutul 10, pentru Razgrad.

Moti si Grigore, ceilalti doi romani de la echipa bulgara, nu au fost inclusi in lot. In plus, nici fostul dinamovist Mahlangu nu a intrat pe foaia de joc.

Keseru e de departe golgheterul Bulgariei in acest moment, cu 8 reusite, doua peste Stanislav Kostov de la Levski si brazilianul lui TSKA Sofia, Maurides.

Doar trei atacanti a convocat Cosmin Contra pentru aceasta dubla oficiala, e vorba de Keseru, Tucudean si Dragus.

Partida lui Ludogorets cu Botev s-a terminat cu scorul de 4-1, dupa ce gazdele au marcat golul de onoare prin Domovchiyski in minutul 55.

In clasament, campioana Bulgariei e lidera cu 26 de puncte, unul peste rivala Levski.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#Claudiu Keseru pe val Ludogorets, #Keseru trei goluri singura repriza, #Keseru mare forma inainte de dubla , #stiri fotbal