Dus rece pentru Cosmin Contra la Dinamo. Esec pe teren propriu cu UTA Arad. Un fost FCSB-ist a dat golul victoriei

Luni, 28 Septembrie 2020, ora 23:05
3771 citiri

Formatia Dinamo a fost invinsa, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa UTA Arad, in ultimul meci al etapei a cincea din Liga I, conform news.ro.

Echipa antrenata de Cosmin Contra a fost adusa astfel cu picioarele pe pamant dupa victoria entuziasmanta obtinuta etapa trecuta la Medias. Pentru aradeni, Ioan Hora (fostul atacant de la FCSB) a marcat din penalty, in minutul 42, dupa un fault al lui Puljic asupra lui Ursu.

Dinamo: Mejias - Gonzalez, Puljic, Grigore, Lopez Blanco - Sorescu (Fabbrini '54), Rauta (Magureanu '75), Gol, Camara, Borcea (Borja Valle '30)- Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.

UTA Arad: Iacob - Tomozei, Erico da Silva, Benga, Roumpoulaku - Miculescu (Ursu '23), Nelut Rosu (Melinte '77), Albu, Denis Rusu - Hora (Klapan '68), Buhacianu (Rus '78). Antrenor: Laszlo Balint.

Cartonase galbene: Nemec '29, Borja '36, Grigore '51, Gol '63 / Roumpoulaku '44, Iacob '90+2, Melinte '90+7

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Coltescu, ajutat de Radu Ghinguleac si Valentin Dumitru.

Rezerva a fost Catalin Busi, iar observator Aron Huzu.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...