Dinamovistul Lopez, dupa esecul cu FCSB: "Toata Romania a vazut ca n-a fost nici penalty, nici rosu"

Sambata, 03 Octombrie 2020, ora 23:42
3728 citiri

Fotbalistul dinamovist Ismael Lopez Blanco a declarat, dupa derby-ul cu FCSB, pierdut cu scorul de 2-3, ca eliminarea sa si acordarea penalty-ului din care a marcat Tanase in minutul 76 nu au fost corecte si ca arbitrul a hotarat cine trebuie sa castige.

"Toata Romania a vazut ca nu a fost nici penalty, nici rosu. Meciul s-a decis la aceasta faza. I-am spus arbitrului in timpul meciului ca o sa vada la televizor ca nu a fost penalty. Totul s-a rezumat la acea faza. Nu mi-a spus nimic. M-a eliminat si nu mi-a spus nimic. A fost un derby, am fost mai buni, singurele ocazii pe care le-au avut, le-am facut noi cadou. A fost un meci frumos pana cand arbitrul a decis cine trebuie sa castige", a spus Lopez la televiziunile care transmit Liga I, conform news.ro.

Formatia FCSB a invins echipa Dinamo, sambata seara, pe Arena Nationala, scor 3-2 (2-2), intr-un meci din etapa a sasea a Ligii I, arbitrat de Radu Petrescu. Dinamovistii au jucat in inferioritate numerica din minutul 75, cand a fost eliminat Ismael Lopez Blanco. De la Dinamo a fost eliminat si Rauta, in minutul 90+1.

Au marcat Tanase '8, '76 (penalti) si Cristea '17 pentru gazde, respectiv Borja Valle '26 (penalti) si Cristea '42 (autogol) pentru Dinamo.

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Guvernul a făcut anunțul mult așteptat! Două stadioane de aproape 1.5 miliarde de lei se vor construi în România
Executivul a aprobat, joi, hotărârea de Guvern pentru aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai obiectivului de investiţii „Construire Stadion cu capacitate de 30.000 locuri, Str. Ştefan...