Ianis Hagi e aproape campion in Scotia. Victorie mare pentru Rangers in derby-ul cu Celtic. Cat a jucat fotbalistul roman

Sambata, 02 Ianuarie 2021, ora 16:54
9104 citiri
Ianis Hagi

Cu Ianis Hagi (22 de ani) in teren, echipa Glasgow Rangers a castigat, scor 1-0, derby-ul de traditie al campionatului Scotiei, impotriva lui Celtic, distantandu-se aproape decisiv in fruntea clasamentului.

Fotbalistul roman a inceput meciul ca rezerva, dar a fost introdus de antrenorul Steven Gerrard in debutul reprizei secunde, Ianis Hagi remarcandu-se imediat cu un sut periculos spre poarta adversa.

Unica reusita a meciului a fost de fapt un autogol, al lui McGregor, in minutul 70, intr-un moment in care Celtic evolua in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Bitton (minutul 62).

Cu aceasta victorie, Rangers s-a distantat la 19 puncte fata de Celtic in fruntea clasamentului, "verzii" avand insa 3 meciuri mai putin.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...