Dinamo - Hermannstadt 1-1, dinamovistii ar putea sa schimbe antrenorul dupa prima etapa

Luni, 24 August 2020, ora 23:01
6684 citiri

Dinamo a facut doar egal, 1-1, cu Hermannstadt, in primul meci al sezonului din Liga 1.

Sibienii au deschis scorul in prima repriza prin Jo Santos, iar Sorescu a egalat pentru Dinamo in repriza a doua, din penalty.

Primul meci din Liga 1 ar putea fi ultimul pentru Gigi Multescu pe banca lui Dinamo.

Actionarii spanioli negociaza intens aducerea lui Cosmin Contra in Stefan cel Mare.

Dinamo: Straton - Ehmann, Puljic, Bejan - G. Cretu, Rauta, Vl. Achim, Sin - Sorescu, Neicutescu, Fabbrini

Rezerve: R. Grigore, M. Popescu, Mihaiu, D. Popa, V. Borcea, Bani, R. Zamfir, Esanu

Antrenor: Gigi Multescu

Hermannstadt: Cristiano - Voda, Scarlatache, I. Stoica, Busu - R. Pires, Dalbea - B. Iordache, Jo Santos, Buzan - Ad. Balan

Rezerve: E. Novo, Sintean, P. Petrescu, L. Dumitriu, Fabio Fortes, Al. Florica

Antrenor: Ruben Albes

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 17 - Jo Santos suteaza, dar mingea trece peste poarta

Minutul 23 - ocazie mare Hermannstadt, Balan trimite cu capul peste poarta din pozitie foarte buna

Minutul 33- Jo Santos inscrie pentru Hermannstadt

Minutul 43 - Petrisor Petrescu trimite direct din lovitura in libera in bratele lui Straton

Minutul 45+1 - Pauza

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 52-Daniel Popa trimite primul sut pe poarta pentru Dinamo

Minutul 54 - Deian Sorescu suteaza spre poarta sibiana, insa respinge portarul

Minutul 60 - Sorescu egaleaza pentru Dinamo din penalty

Minutul 66 - Portarul sibian scoate in extremis sutul lui Bani

Minutul 86 - ocazie mare pentru Hermannstadt, Sintean trimite putin pe langa poarta