Meci încrâcenat la Botoșani! Rapidul dă lovitura pe final de meci!

Duminica, 22 August 2021, ora 23:28
3661 citiri
FC Botosani - Rapid

FC Botoșani și Rapid s-au întâlnit în derby-ul etapei dacă ținem cont că s-au întâlnit două echipe aflate pe podium. Giuleștenii au câștigat cu 2-0!

Miță Iosif, la bustul gol după victoria de la Botoșani! FOTO

Fără gol primit în primele cinci partide, giuleștenii s-au apărat foarte bine și în Moldova și au avut un înger păzitor în portarul Moldovan, care a apărat șuturile extrem de periculoase trimise de Mihai Roman în ambele reprize.

Scene uluitoare în Franța, la Nice cu Marseille: fanii gazdelor au intrat pe teren și au dat în jucătorii lui OM VIDEO

Meciul a fost unul dur, cu opt cartonașe galbene, șase pentru Rapid și două pentru Botoșani. Însă arbitrul Bârsan a greșit grav în finalul primei reprize când nu l-a eliminat pe Șeroni, de la Botoșani.

În minutul 84, Rapid a dat lovitura prin marocanul Marzouk, introdus în partea a doua, după o centrare a lui Rareș Ilie, și el apărut pe teren în repriza secundă.

Un alt marocan, Alami, a făcut 2-0 pentru Rapid în prelungiri! Și Alami fusese chemat de pe margine tot în partea a doua, semn că antrenorul Mihai Iosif a fost superinspirat cu schimbările.

Cu această victorie, Rapid a acumulat 16 puncte după 6 etape (cinci victorii și un egal) și are golaveraj 7-0.

Lider e CFR Cluj cu 18 puncte, 6 victorii din 6 meciuri.

Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...
Dan Șucu caută antrenor la Rapid. Mitică Dragomir a făcut un anunț neașteptat, știe cine este acesta
Rapid a înregistrat în eșec în partida cu Farul iar Bogdan Lobonț nu s-a impus ca antrenor pe banca echipei. În aceste condiții, patronul Dan Șucu caută un antrenor. Dumitru Dragomir,...