Debut de vis pentru Torje in Serie A

Duminica, 11 Septembrie 2011, ora 16:09
3913 citiri

Gabriel Torje a debutat duminica in Serie A, primul meci al romanului in Italia aducand si primele pase de gol.

"Torjinho" a fost folosit titular la Udinese in disputa cu Lecce, fiind trimis de antrenorul Guidolin in avanposturi, acolo unde a facut cuplu cu celebrul Di Natale.

La chiar prima faza mai serioasa a meciului, la o centrare in careul advers, Torje a "sters" balonul asezandu-l pentru sutul lui Basta, care a deschis si scorul.

Apoi, in minutul 16 al intalnirii, in urma unui contraatac initiat tot de roman, Gabi a pasat decisiv pentru reusita de 2-0 ce a purtat semnatura lui Di Natale.

In partea secunda a intalnirii, internationalul nostru a avut doua ocazii mari de a marca primul sau gol in Serie A, insa a sfarsit prin a rata si a fi schimbat cu Abdi in minutul 67.

Per total, un meci foarte bun facut de Gabi Torje la primul contact cu prima liga din Italia.

Iata primul "11" al celor de la Udinese:

Handanovic - Ekstrand, Danilo, Domizzi, Basta - Agyemang, Pinzi, K. Asamoah, G. Pasquale - Di Natale, Torje.

Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...
#debut vis torje italia, #torje debut serie a, #gabi torje udinese, #torje pasa gol italia , #Udinese