Cum s-a terminat confruntarea dintre Gică Hagi și Ioan Sabău. Gafă mare a portarului Farului VIDEO

Duminica, 22 Octombrie 2023, ora 04:58
1715 citiri
Marian Aioani

Echipa Farul Constanţa a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa U Cluj, în etapa a 13-a din Superliga.

La Ovidiu, clujenii au deschis scorul în minutul 16, când Cîmpanu a profitat de o gafă a portarului Aioani.

Farul a dominat apoi prima repriză, dar nu a reuşit să înscrie. Egalarea a venit abia în minutul 66, de la golul lui Tudor Băluţă, care a primit o pasă extraordinară de la Budescu. S-a terminat 1-1, Farul a făcut primul egal în acest sezon şi e pe locul 6, cu 19 puncte. U Cluj are 16 puncte şi ocupă poziţia a 8-a.

FARUL: Aioani – D. Sârbu, K. Boli, Larie (Rivaldinho 46), Kiki – T. Băluţă, Artean, Grameni (Borgnino 60) – Mazilu (E. Sali 71), L. Munteanu (N. Grigoryan 60), Budescu. ANTRENOR: Gheorghe Hagi

U CLUJ: P. Iliev – D. Oancea, Masoero (G. Miron 46), B. Mitrea, Chipciu – Doukoure (E. Manu 77), Bic – G. Cîmpanu (G. Simion 59), Nistor, Ianis Stoica (R. Silaghi 81) – D. Popa (V. Gheorghe 60). ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

Ce a avut de spus Hagi după ce FCSB a câștigat campionatul
Antrenorul echipei de fotbal Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, a declarat, sâmbătă seara, că FCSB a fost cea mai constantă şi pragmatică formaţie în acest sezon şi merită titlul de...
FCSB campioană: Mihai Stoica - Urmează poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu din istoria acestei competiţii
Mihai Stoica a declarat, după ce FCSB a câştigat titlul de campioană, că urmează “poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu” din istoria competiţiei. ”Urmează poate cea mai...
#Gica Hagi, #ioan sabau, #farul, #universitatea cluj, #Marian Aioani, #baluta, #budescu , #stiri fotbal