Becali: Gica Popescu va fi noul presedinte al Ligii

Luni, 12 Aprilie 2010, ora 16:30
1627 citiri

Gica Popescu ii va lua locul lui Dumitru Dragomir in fruntea Ligii Profesioniste de Fotbal, anunta Gigi Becali.

Finantatorul Stelei sustine ca s-a aliat deja cu alte 14 cluburi pentru a cere demiterea lui Dumitru Dragomir.

"Gica Popescu va fi noul presedinte al Ligii. Nu are cum sa ne refuze. Daca va pleca Dragomir, va incepe fotbalul in Romania. 14 cluburi sunt alaturi de mine", a spus Becali, conform Sport.ro.

Gica Popescu, la LPF?

Dumitru Dragomir este presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal din 1996.

FCSB, campioană! Florinel Coman: "Am simțit că va fi seara noastră"
Florinel Coman a declarat, sâmbătă seară, după ce FCSB a câştigat titlul, că a a avut încredere în colegii săi şi a simţit că va fi seara lor. Coman nu a jucat în meciul cu...
Gigi Becali, prima reacție după ce a câștigat campionatul: "Ne trebuie 7-8 jucători ca să mergem în cupele europene" Primele nume de pe listă
Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 echipa Farul Constanţa, în etapa a şaptea a play-off-ului Superligii, şi a câştigat titlul de campioană....