Steaua invinge Gloria Bistrita cu 3 - 1 (VIDEO)

Joi, 10 Aprilie 2008, ora 19:04
2317 citiri

Elevii lui Marius Lacatus au trecut pe prima pozitie a clasamentului Ligii 1 dupa victoria de joi seara de la Reghin, de pe stadionul Avantul, in fata celor cateva mii de suporteri stelisti.

Omul meciului a fost fara indoiala Nicolae Dica care si-a trecut in cont doua reusite, acesta deschizand scorul in minutul 19 printr-o greseala a portarului oaspetilor, Tatarusanu, care nu a reusit sa retina balonul dupa un sut al lui Banel Nicolita, iar 4 minute mai tarziu, cel care a purtat banderola de capitan din cauza accidentarii din timpul incalzirilor a lui Mirel Radoi a urcat scorul la 2 - 0 printr-o executie superba la vinclu.

Steaua a intrat la pauza avantajul unui gol, dupa ce in minutul 44 Dorin Toma a redus din diferenta cu o lovitura de cap prin centrarea lui Adrian Nalati.

Tabela de marcaj a fost inchisa de de Hadzibulic in minutul 62, care a inscris in propria poarta din fata lui Dorin Goian, dupa o centrare a columbianului Mendoza.

Gloria Bistrita: Tatarusanu, Matei, Frasinescu, Toma, Turcu, Tilinca, Negrean, Dobre, Coroian, Muresan, Nalati. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Steaua: Zapata, Goian, Golanski, Ghionea, P. Marin, Ov. Petre, Plesan, Nicolita, Mendoza, Dica, Pepe. Antrenor: Marius Lacatus.

Arbitri:

Lajos Tiberiu

Nica Cristian

Popa Ionel

Mesaj Ro-Alert la Bistrița. Un urs și-a făcut apariția în zona unei păduri-parc
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud a transmis, joi seara, 25 aprilie, un mesaj RO-Alert după ce a fost semnalată prezenţa unui urs în zona pădurii-parc Schulerwald...
Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...