Hagi nu iartă pe nimeni! O nouă victorie pentru Farul în Liga 1

Sambata, 15 Octombrie 2022, ora 20:11
4158 citiri
Hagi e lider cu Farul în Liga 1 FOTO facebook

Farul Constanţa rămâne neînvinsă pe teren propriu în acest sezon, după ce a învins Universitatea Cluj, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a 14-a din Superligă.

Farul a deschis scorul în minutul 31, prin Pitu, care a înscris din careu, după o pasă a lui Alibec. În minutul 51, gazdele au înscris al doilea gol, prin Artean, din pasa lui Grameni.

Farul este lider în Superligă, cu 33 de puncte după 14 etape.

FARUL: Aioani - Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki (Borza 68) - Artean, Băluţă (Doukoure 68), Grameni (Casap 68) - Alibec, L. Munteanu (Torje 78), Pitu (Sali 78). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

U CLUJ: Iliev - Chipciu, Fl. Ilie (Piţian 46), Ispas, Briceag – Bic (Thiam 46), Romario Pires, I. Filip – Vlădoiu (A. Bălan 62), L. Fulop, Haită (Hofman 62). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: M. Popescu 60 / Piţian 48, Briceag 86

Ce-a avut de spus Rafael Nadal după ce a ”executat” un puști de 16 ani la ATP Madrid
Tenismanul spaniol Rafael Nadal a explicat, joi, la Madrid, că după tot ce a trăit la Roland Garros vrea să fie competitiv şi nu să participe ''indiferent cum'' la turneul parizian de Mare...
Sorana Cîrstea, după victoria spectaculoasă de la Madrid: ”Prima oară e un pic dificil”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a calificat, joi, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro, după ce a învins-o pe...