”A luat luna la țintă!” Primele reacții după penalty-ul ratat de Ianis Hagi. Românul e trimis la rugby

Duminica, 05 Noiembrie 2023, ora 17:58
3539 citiri
Ianis Hagi a ratat penalty-ul

Mijlocaşul român Ianis Hagi a ratat un penalty în meciul pe care formaţia sa. Deportivo Alaves, l-a câştigat cu 1-0 pe teren propriu în faţa echipei Almeria, duminică în etapa a 12-a din La Liga.

Ianis Hagi a trimis peste poartă penalty-ul pe care l-a executat în minutul 45+1. Internaţionalul român a jucat până în minutul 68. În etapa precedentă, el a pasat decisiv în partida Atletico Madrid - Deportivo Alaves (2-1).

Execuția românului, mult peste poartă, a stârnit deja reacții în spațiul virtual. ”A luat luna la țintă”, a menționat pe contul de Twitter un ziar din Scoția, Ianis fiind încă în proprietatea lui Glasgow Rangers.

”Primele 3 puncte în tricoul lu Alaves”, a precizat o altă persoană, aluzie la transformarea de la rugby.

Ianis Hagi tremură pentru un loc la Euro 2024: ”Este ceva ciudat la copilul ăsta”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale disputate în luna martie, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord (1-1), nici contra Columbiei (2-3), prezența sa la...
Penalty executat de președintele Franței, Emmanuel Macron. Unde s-a dus mingea VIDEO
Preşedintele Franţei, Emmanuel Macron, a jucat miercuri într-un meci în scopuri caritabile, alături de foste glorii ale fotbalului francez şi mondial, reuşind să transforme o lovitură de...