Ce a făcut Alaves cu Ianis Hagi pe teren în repriza a doua

Duminica, 17 Martie 2024, ora 06:44
31716 citiri
Ianis Hagi FOTO facebook

Echipa spaniolă Athletic Bilbao a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Alaves, într-un meci al etapei a 29-a din La Liga.

Oaspeţii au primit penalti în minutul 31, când Nico Williams l-a faultat în careu pe Andoni Gorosabel, dar portarul Unai Simon a apărat şutul lui Luis Rioja, iar după numai un minut Bilbao a deschis scorul.

Nico Williams a pasat, iar Gorka Guruzeta a înscris. Acelaşi Guruzeta a marcat în minutul 37, majorând avantajul gazdelor.

La Alaves, în minutul 58 a intrat pe teren şi Ianis Hagi. Însă scorul a rămas cel stabilit în prima repriză, 2-0 pentru Athletic Bilbao, care este pe locul 4 în La Liga, cu 56 de puncte.

Alaves navighează la mijlocul clasamentului, aflându-se pe locul 13, cu 32 de puncte.

Vești groaznice pentru românii atrași de vacanțe externe: Dispar zilele cu soare în destinații turistice de top
Un studiu realizat de către experții de la Institutul de Tehnologie din Massachusetts (MIT) din Statele Unite, publicat în Journal of Climate anunță vești groaznice pentru turiști, înclusiv...
Protest uriaș pentru a împiedica premierul să demisioneze. De ce ia în calcul Pedro Sanchez să plece din fruntea guvernului spaniol VIDEO
Mii de susţinători ai Partidului Socialist spaniol s-au adunat sâmbătă, 27 aprilie, pentru a-i cere premierului Pedro Sanchez să nu demisioneze. S-a întâmplat cu mai puţin de 48 de ore...