Hagi - Rațiu, derby-ul românilor din campionatul Spaniei. Ce-au făcut internaționalii noștri

Duminica, 10 Martie 2024, ora 17:17
2844 citiri
Ianis Hagi FOTO facebook

Echipa spaniolă Alaves a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Rayo Vallecano, în etapa a 28-a din La Liga.

Andoni Gorosabel a înscris unicul gol al meciului de pe Mendizorroza, în minutul 44, aducând prima victorie pentru gazde, după cinci meciuri consecutive fără succes.

Cei doi români din loturile formaţiilor combatante – Ianis Hagi (Alaves) şi Andrei Raţiu (Rayo) au rămas pe banca rezervelor.

Alaves a ajuns la 32 de puncte şi ocupă locul 13 în clasament, în timp ce Rayo Vallecano este pe 16, cu 26 de puncte.

Meci dezastruos pentru Tottenham în derby-ul cu Arsenal. Ce-a făcut românul Drăgușin
Echipa engleză Tottenham Hotspur a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 2-3, în faţa grupării Arsenal Londra, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League. Arsenal a condus cu 3-0...
Juventus - AC Milan, derby pentru locul 2 în Italia. Ocazie rarisimă pe final de meci
Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A. În prima repriză meciul a fost...